اخبار و مقالات

چگونه محصولات فیک و فروشنده کلاهبردار را تشخصی دهیم؟

موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید:

چندی پیش از طریق چند تن از مشتریان متوجه شدیم که برخی از افراد سودجو محصولات ما را با تصاویر و حتی نام مشابه به مشتریان ارائه می‌کنند و مشتری غافل از اینکه آن محصول مشابه بی‌کیفیت تولید “سیب سیاه” نبوده است و بدون هر گونه پشتیبانی رسمی ارائه می‌گردد در دام این شیادان گرفتار گردیده‌اند. از این رو وظیفه خود دانستیم تا مشتریان را از این موضوع آگاه کرده و تا حد ممکن از به دام افتادن آنها توسط شیادان و سایت های مشابه که از محصولات ما کپی برداری می کنند و با نامهای مشابه به فروش می رساندد جلوگیری کنیم.

 

گام اول) بررسی نماد اعتماد فروشنده:

خریدار گرامی بدانید که داشتن نماد اعتماد برای یک خرید امن و با کیفیت لازم است اما کافی نیست. به وبسایت فروشنده مراجعه نمایید و از داشتن نماد اعتماد که معمولا در انتهای سایت (در فوتر سایت) قرار داده می شود مطمئن شوید. روی نماد اعتماد کلیک کنید و سوابق عملکرد کسب و کار را که در تصویر زیر مشخص گرده است را بادقت تمام چک کنید.

مغایرت از دستور العمل:

فروشنده های متقلب و کلاهبردار معمولا در قسمت مغایرت از دستورالعمل در قسمت سطوح مختلف داری تعداد یک الی چند تخلف ثبت شده هستند. در صورت مشاهده عدد جلوی هر کدام از سطوح بهتر است که از خرید از این فروشنده منصرف شوید.

سوابق پاسخگویی به شکایات:

فروشنده های کلاهبردار و متخلف معمولا یک یا چند شکایت پاسخ داده نشده دارند که این مورد هم می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

سابقه فعالیت:

اگر از بین دو سایت مشابه که محصولات و خدمات مشابهی ارائه می دهند شک دارید که کدام را برای خرید انتخاب نمایید حتما میزان سابقه فعالیت / تجربه را مورد بررسی قرار دهید. معمولا سایت های کپی کار و متقلب سابقه کاری کمتری دارند.

در تصویر زیر می توانید سوابق عملکرد سیب سیاه را مشاهده نمایید و یا از طریق پایین سایت بر روی نماد اعتماد ما کلیک کرده و با بقیه فروشگاه هایی که خدمات مشابه ارایه می کنند مقایسه نمایید.

سوابق عملكرد كسب و كار

 

گام دوم) بررسی نمونه کارهای نصب شده:

معمولا شرکتهایی که کار خدماتی یا فروش محصول انجام می دهند باید مشتریان خود را از نتیجه کارهای قبلی آگاه کنند. این که صرفا فروشنده ادعا کند با فلان شرکت ها کار کرده اصلا اعتبار آن فروشنده را تضمین نمی کند. شما باید تصاویر محصولات نصب شده را که توسط آن فروشنده نصب گردیده است را روییت نمایید. در سایت شرکت های معتبر معمولا بخشی از سایت به درج مشخصات و محل نصب خدمات مشتریان سابق اختصاص دارد. ما نیز این بخش را با نام نمونه کار در بالای سایت قرار داده ایم که در آنجا برخی از محصولات نصب شده را با نام محل نصب و شهر به تفکیک منتشر می کنیم. (مشاهده نمونه کارها)

 

گام سوم) نام و نشان فروشنده:

نام و نشان هیچ فروشنده معتبری بیخود و بی جهت سر زبانها نمی افتد. شما با کمی تحقیق و جست و جو چه به صورت حضوری در دفاتر خدماتی آن شرکتها و یا به صورت غیر حضوری و رصد کردن فعالیت مجازی آنها می توانید به کیفیت محصولات تولیدی پی ببرید.

 

سخن آخر:

محصولات نمایشگرهای دیجیتال نیز مانند برخی کالاهای دیجیتال دیگر مثل تلویزون، یخچال و غیره نیاز است تا مدام روشن و مورد استفاده قرار گیرند. شاید شما یک بار خرید کنید و شانس این را ندارید که در خرید دوم و سوم حواستان را جمع کنید، پس توصیه می شود در همان خرید اول حواستان را جمع کنید و تمام موارد فوق را بررسی نمایید تا در دام فروشنده های متقلب و سودجو گرفتار نگردید.

 

اگر موارد بالا را با دقت مطالعه و بررسی کردید؛

پس به جمعِ مُشتریانِ خُرسندِ ما خوش آمدید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *