نرم افزار محاسبه اوقات شرعی

(مطابق با اوقات شرعی ژئوفیزیک)

اوقات شرعی تومار اهل سنت و اوقات شرعی شیعه برای سراسر جهان

  taghvim

قمری


میلادی


خورشیدی


تاریخ امروز


مختصات جغرافیایی

عرض جغرافیایی

طول جغرافیایی

انتخاب از لیست

کشور

استان

شهر/بخش


روز / ماه / سال

تقویم

بازه زمانی


اختلاف ساعت

انتخاب مذهب

نمایش ساعت

ساعت تابستانه

متد محاسبه اوقات شرعی

روش محاسبه عصر

روش محاسبه نیمه شب

عرض جغرافیایی بالاتر


نرم افزار محاسبه دقیق ترین اوقات شرعی

نرم افزار محاسبه اوقات شرعی مجموعه سیب سیاه  طبق آخرین و جدیدترین تغیرات اقلیمی و بر اساس پیشرفته ترین الگوریتم محاسبه اوقات شرعی می تواند بر اساس نیاز کاربران از سراسر دنیا اوقات نماز را به صورت پنجگانه (اوقات شرعی و تومار اهل سنت – تسنن) و یا سه گانه (اوقات شرعی شیعه) محاسبه و ارائه نماید.

اوقات شرعی اهل تشیع – شیعه

اوقات شرعی اهل تشیع به صورت سه وقت اذان محاسبه می گردد. در اوقات شرعی اهل تشیع (شیعه) علاوه بر اوقات سه گانه نماز وقت طلوع آفتاب، غروب آفتاب، نیمه شب شرعی، عصر و عشا نیز قابل رویت است. این اوقات طبق مختصات جغرافیایی و یا انتخاب از لیست کشور و شهرهای کل جهان قابل محاسبه است.

اوقات شرعی اهل سنت – تسنن

این نرم افزار تنها مرجع محاسبه به روز اوقات شرعی و ایجاد تومار اهل سنت در ایران و جهان به صورت رسمی و دقیق می باشد که مورد تایید بزرگان اهل سنت و همچنین مراجع سمی مانند ژئوفیزیک و جامعه جهانی مسلمانان می باشد. با این روش شهر های سنی نشین ایران برای تهیه اوقات شرعی همانند سنندج، قروه، زاهدان و غیره مشکل تهیه اوقات شرعی نخواهند داشت.

  • اهل سنت کردستان (استان‌های: کردستان، کرمانشاه و مناطق کردنشین آذربایجان غربی)
  • اهل سنت خراسان (استان‌های: خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی)
  • اهل سنت جنوب (استان‌های: فارس، هرمزگان، کرمان و بوشهر)
  • اهل سنت بلوچستان (استان سیستان و بلوچستان)
  • اهل سنت ترکمن صحرا (استان‌های: گلستان، خراسان شمالی و مازندران)
  • اهل سنت تالش (استان‌های: اردبیل و گیلان)
  • اهل سنت مرکز (استان‌های: تهران و البرز)

از تفاوت های تومار (طومار) اوقات شرعی اهل تسنن (سنت) با شیعه در وعده های نماز پنج گانه است. در محاسبه اوقات شرعی اهل سنت پنج وعده اذان محاسبه می شود. این پنج وعده شامل نماز صبح، نماز ظهر، نماز عصر، نماز عشا و نماز مغرب است. این پنج وعهده یا سه وعده بودن اذان در تنظیمات پیشرفته (بالای دکمه محاسبه) قابل تنظیم است.

متد محاسبه اوقات شرعی

در این نرم افزار 7 روش و متد برای محاسبه اوقات شرعی قابل انتخاب است که کاربران می توانند با توجه به نیاز خود از قسمت تنظیمات پیشرفته فرمول محاسبه اوقات شرعی را تغییر دهند. در حالت پیشفرض متد محاسبه اوقات شرعی، موسسه ژئوفزیک دانشگاه تهران است. از دیگر متد های می توان به متد شیعه اثنی عشری، متد دانشگاه علوم اسلامی کراچی، جامعه اسلامی آمریکای جنوبی، لیگ جهانی مسلمانان، ام القری مکه و مرجع عمومی نظرسنجی مصر اشاره نمود.